top of page

Özel Antalya Çocuk Köyü Okulları Çalışanları

2010 yılında Antalya İsmet İnönü Anadolu Meslek Lisesi'nden mezun oldu. Lise yıllarında okul öncesi dönemde problem çözme becerilerinin desteklenmesi, müzik ve ritim algısı, cinsel gelişim gibi konularda seminerlere katıldı. 2015 yılında ise Afyon Kocatepe Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.

Hemen ardından ceza infaz kurumunda anneleri ile kalan çocuklar ile çalışma deneyimi elde etti. Ardından 2017-2018 yıllarında Antalya Büyükşehir Belediyesi Anaokulu'nda 3-6 yaş aralığındaki çocuklarla, daha sonra 2018-2021 yıllarında Özel Akev Koleji Anaokulu'nda yine 3-5 yaş aralığı çocukları ile çalıştı. Çalışma hayatı boyunca çocuk resimleri analizi ve çizim testleri, oyun terapisi, çocukları değerlendirme ve dikkat testleri gibi konularda eğitimler aldı. BBOM gibi çocuk haklarına önem veren ve ekolojik yaklaşımları benimseyen bir okulda çalışacağı için heyecanlı ve mutlu hissediyor.

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Ardından aynı üniversitede felsefe alanında pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Ankara’da Atölye Disleksi Eğitim Kurumlarında öğrenme farklılığı yaşayan çocuklarla oyun terapisi ile dikkat eksikliği sağıltımı çalışmalarında yer aldı.

Diskalkuli ve disleksi çalışmalarında bulundu. Alternatif öğrenme tarzlarının bireysel öğrenme sürecine olan olumlu katkılarını bu pratikte deneyimledi. Çocukların öğrenme heveslerinin verdiği motivasyon ve heyecanla Mersin Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Başka Bir Okul Mümkün ile hayalindeki toplumun oluşmasına yönelik çalışmalara katılacağı için umutlu ve heyecanlı hissediyor.

2014 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde çocuk-aile gelişim araştırmalarında çalıştı. 2015 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı' nda "3-5 Yaş Çocuklarında, Hareket İpucunun Kaynak Belleği ve Duyu Bilgi Kaynağı Ayırt Etme Üzerine Etkisi’’ başlıklı tez çalışmasını tamamladı.

2016 - 2018 yıllarında Başka Bir Okul Mümkün Derneği okullarından biri olan Ankara Meraklı Kedi İlkokulu'nda Okul Psikoloğu olarak çalıştı. Şiddetsiz İletişim, Onarıcı Çember ve Arabuluculuk, Çocuk Yogası, Oyun Terapisi alanlarında eğitimler aldı. 2018-2020 yılları arasında BBOM Derneği’nin Ekoloji Çalışma Grubu, gıda toplulukları, kent bostanları gibi sürdürülebilir yaşamı destekleyen oluşumların içinde yer aldı. 2018 yılından beri OBA Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’de çocuklarla ve yetişkinlerle bireysel ve grup psikolojik destek çalışmalarına devam ediyor. Nehir kenarında bisiklet üzerinde geçen çocukluğundan kalan doğal yaşam alanlarına olan özlemi ile ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu ile dağlarda uzun zamanlar geçirdi. Eko-psikoloji ile tanıştıktan sonra doğa ile bağlantının insan psikolojisi üzerindeki etkisini bir kere daha fark ederek bu iki alanı çalışmalarında birleştirme heyecanı duydu. Eko-psikoloji alanından yola çıkarak ekoloji temelli çocuk yogası ve mindfulness (bilinçli farkındalık) yaklaşımlarını dinamik gelişim ve eğitim modelleri ile birleştirdiği çalışmalarını, çocuk ve ebeveynlerle yaptığı doğa kampları ve atölyelerle buluşturmaktan heyecan duyuyor. Ayrıca doğadan ilham alarak çocuklarla müzik ve dans çalışmalarına devam ediyor. BBOM Antalya Eğitim Kooperatifi'nin uzun yıllardır büyük çabalar sonucunda okul açma sürecini tamamlamasını takdir ediyor, BBOM ilkeleri ile çerçevelenmiş okul kültürünün bir parçası olacağı için heyecanlı ve coşkulu HİSSEDİYOR.

Fatma Hanım, Antalya'nın yerlisi, mutfağımızın en kıymetlisi. Çocuklarımızın teyzesi. Onunla her şey çok keyifli... 🌼🌼🌼

bottom of page